wtorek, 2 kwietnia 2013

,,Szeptem'' Becca Fitzpatrick

Autor: Becca Fitzpatrick
Tytuł: ,,Szeptem''
Wydawnictwo: Otwarte

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce ta oto książka. Przez pewien okres było o niej bardzo głośno i uznałam, że jest to następna historia typu ,,Zmierzch'', który chyba każdy z nas już zna bardzo dobrze. Ku mojemu zdziwieniu, jakże się myliłam! Becca Fitzpatrick to amerykańska pisarka, która zasłynęła właśnie serią bestsellerowych książek : ,,Szeptem''.
Czasem trafia się miłość nie z tego świata.. Miłość, która wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń. Patch jest wyjątkowo przystojny i tajemniczy. Zaś Nora ( jak można się domyślić) jest zwykłą, 16-letnią nastolatką. Ale czy aby na pewno? Tuż po poznaniu chłopaka zaczynają dziać się w jej życiu dziwne rzeczy. Wręcz niewytłumaczalne. Chyba że.. Chyba, że zna się świat upadłych aniołów. Wraz z kolejnymi rozdziałami, na dziewczynę czyhają nowe wyzwania, którym musi stawić czoła. 
Historia momentami wydaje się trochę zbyt przereklamowana. Ponieważ już od jakiegoś czasu nastała moda na wszelkie wilkołaki, wampiry, anioły i demony. Ale czego poszukuje fan fantastyki? Właśnie takich rzeczy! Autorzy dobrze natrafili na moment kiedy takie historie są wyczekiwane i naprawdę dobrze opłacalne. 
Jako, że ja jestem wielką zwolenniczką wszelkiej literatury fantasty, książka urzekła mnie swoją historią.
Jakby tego wszystkiego było mało, graficy naprawdę się postarali. Okładka, aż kusi aby wziąć ją do ręki.
Nad lekturą spędziłam dokładnie dwa dni. Nie mogłam się od niej oderwać, gdyż wciąga do reszty! Poświęcałam jej każdą wolną chwilę, nawet w podróży :). 
Książkę polecam wszystkich zagorzałym fanom fantastyki i romansów nie z tego świata. Według mnie naprawdę warta zachodu jaki powstał wokół niej.

Ocena: 9/10


Święta spędzam w łóżku, gdyż jestem chora. Jak to ja.. Ale za to mam czas na nadrabianie zaległości książkowych. Tak wygląda mój niezbędnik grypowy( brakuje tylko książki :)):


Ps: Książka przeczytana w ramach wyzwań : 

Wyzwanie- Czytam Fantastykę
Wyzwanie- Paranormal Romance

1 komentarz:

  1. w swoim czasie z pewnością sięgnę po tę serię :) od dawna mam na nią oko :)

    ps. recenzja dopisana do wyzwania

    OdpowiedzUsuń

Zależy mi na Twojej opinii, ale proszę nie zostawiaj komentarzy typu ''Nie dla mnie'' lub ''Brzmi ciekawie''- wysil się trochę i doceń moją pracę. Zostaw adres swojego bloga, a na pewno zajrzę, jednak nie zostawiaj tu samych zaproszeń. Obraźliwe komentarze będą usuwane. Anonimie- podpisz się!