piątek, 23 czerwca 2017

[Książeczki sensoryczne na dzieci] Herve Tullet


Już w momencie gdy otworzyłam paczkę, w której znalazłam książeczki sensoryczne dla dzieci, od razu się w nich zakochałam. Można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Sprawdzą się świetnie zarówno w pracy terapeutów, jak i podczas zwykłej zabawy rodzica z dzieckiem w domu. Od razu zwróciłam uwagę na możliwość wykorzystania ich w terapii z dziećmi (chyba to już zboczenie zawodowe). Każda z nich oferuje nam co innego, rozwija różne zmysły dziecka, a przede wszystkim pobudza ich wyobraźnię. Autora możecie znać za sprawą bestsellerowej książeczki "Naciśnij mnie!". Tym razem Tullet proponuje niezwykłą serię książeczek dla dzieci, która łączy frajdę lektury z świetną zabawą. Herve Tullet jest francuskim grafikiem i ilustratorem, co możemy zauważyć po cieszących oko ilustracjach jakie znajdziemy w książeczkach. Nakładem wydawnictwa Insignis, ukazało się 5 książeczek aktywizujących z serii "The Game of..": "Gra cieni", "Paluszkowa olimpiada", "Ruszaj w drogę", "Znajdź różnicę" oraz "Zabawa w oczka". Każda z nich rozwija wyobraźnię, pamięć wzrokową, zmysły dotyku i obserwacji oraz zdolność koncentracji. 


"Ruszaj w drogę!" 

Zamknij oczy, połóż palec na magicznej linii i wybierz się w podróż do świata wyobraźni. Dokąd zaprowadzi cię twój palec?

Wiek: 3-8 lat


"Paluszkowa olimpiada"

Czas na paluszkową olimpiadę! Paluszkowe robaczki już nie mogą się doczekać! Chcesz wziąć w niej udział? Weź długopis, narysuj na opuszku palca oczy, buzię i już! Twoj własny paluszkowy robaczek! Do biegu... gotowi... START!

Wiek: 0-3 lat


"Zabawa w oczka"

Do tej gry zaproś kolegę albo rodzica. Patrz, jak zmieniają się w robota, ufoludka albo słodkiego kotka.
Wiek: 0-3 lat


"Znajdź różnice"

Do zabawy zaproś kolegę. Ile różnic potraficie znaleźć? W tej książeczce nie ma odpowiedzi, więc wygrywa ten, kto znajdzie ich najwięcej.

Wiek: 3-8 lat


"Gra cieni"

Do zabawy zaproś mamę, tatę, babcię, dziadka lub starsze rodzeństwo. W ciemności zaświeć latarkę i wyrusz w niezwykłą nocną podróż!
Wiek: 3-8 lat


Co tu dużo mówić, jeśli jeszcze jako rodzice, czy też ciocie, wujkowie albo terapeuci, nie posiadacie swoich egzemplarzy tych książeczek to czym prędzej to zmieńcie, bo są naprawdę godne zakupu i polecenia. Obowiązkowe MUST HAVE na półce każdego dziecka! Ja z pewnością będę odkrywać możliwości tych książeczek, zarówno w domu, jak i w pracy :)

Więcej informacji na temat całej serii: http://www.insignis.pl/tullet/


1 komentarz:

  1. 52 years old Data Coordiator Rheta Siney, hailing from Port McNicoll enjoys watching movies like Melancholia and Puzzles. Took a trip to Historic Area of Willemstad and drives a Ferrari 500 Mondial Spider Series I. zerknij na strone internetowa

    OdpowiedzUsuń

Zależy mi na Twojej opinii, ale proszę nie zostawiaj komentarzy typu ''Nie dla mnie'' lub ''Brzmi ciekawie''- wysil się trochę i doceń moją pracę. Zostaw adres swojego bloga, a na pewno zajrzę, jednak nie zostawiaj tu samych zaproszeń. Obraźliwe komentarze będą usuwane. Anonimie- podpisz się!