czwartek, 9 maja 2013

High Five!

High Five to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci itp..

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. Więcej informacji tu.


1. Jamie i Landon- ,,Jesienna miłość''

Miłość po prostu idealnie książkowa. Z początku On- zły, Ona- dobra. Para zupełnie z innych środowisk, jednak coś z czasem zaczyna ich łączyć. Między młodymi ludźmi rodzi się silne uczucie. Po prostu same ochy i achy. Tragiczne zakończenie- śmierć ukochanej spowodowana białaczką. Jednak nawet to nie złamało ich uczucia, wręcz przeciwnie- wzmocniło. Co tu więcej mówić, Sparks jest po prostu jednym z najlepszych pisarzy romansów.

2. Nora i Patch- ,,Szeptem''


Jedna z moich ulubionych pozycji książkowych, więc jakże mogłabym wymieniać zalety tej pary? Tak to już jest z ulubieńcami, że ich czas przemija, a oni nadal zajmują szczególne miejsce na naszej półce. Co też oni z nami robią? 
3. Holly i Garry- ,,Ps.Kocham Cię''


Para świetnych kochanków. Piękna miłość, która trwa nawet po śmierci męża Holly- Garry'ego. 12 wspaniałych listów, które podkreślają cudowną aurę ich miłości. Uwaga: Porządny wyciskacz łez!


4. Romeo i Julia- ,,Romeo i Julia''

Ranking nie byłby prawdziwy, gdyby zabrakło tu tej pary. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego? Absolutny geniusz!


 

 5. Heathcliff i Katarzyna- ,,Wichrowe wzgórza''

Następny bezkompromisowy klasyk! Przez całą powieść miałam nadzieję, że jednak los ich połączy. Kto nie czytał niech żałuje i natychmiast się za nią zabiera.
 Dziś miała się tu pojawić recenzja, ale zamiast tego postawiłam na ranking. Recenzję postaram się napisać w najbliższym czasie, gdyż wiele książek czeka na swoją własną. Czy któraś z powyższych par przypadła Wam do gustu?

2 komentarze:

  1. Uwielbiam Patcha i Norę. To jedna z moich ulubionych par książkowych, zaraz po Jace'e ( nie wiedziałam jak odmenić) i Clary

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja u siebie Patcha i Nory nie umieściłam, z tego względu, że tylko Patcha lubię w tej dwójce... Ale seria genialna ^^

    OdpowiedzUsuń

Zależy mi na Twojej opinii, ale proszę nie zostawiaj komentarzy typu ''Nie dla mnie'' lub ''Brzmi ciekawie''- wysil się trochę i doceń moją pracę. Zostaw adres swojego bloga, a na pewno zajrzę, jednak nie zostawiaj tu samych zaproszeń. Obraźliwe komentarze będą usuwane. Anonimie- podpisz się!