wtorek, 17 listopada 2015

"Twój dziennik" Regina Brett

Autor: Regina Brett
Tytuł: Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień
Wydawnictwo: Insignis

Właśnie w moje ręce trafiła długo wyczekiwana przesyłka od Insignis. Jakaż była moja radość, gdy
otworzyłam drzwi kurierowi, który przekazał mi paczkę! Dlaczego? A no dlatego, że w środku znajdowała się kolejna z książek niezawodnej, znakomitej pisarki. Oczywiście mowa tu o Reginie Brett- autorce takiego bestselleru jak "Bóg nigdy nie mruga". Tym razem twórczyni raczy nas doskonałą wisienką na torcie wieńczącą jej dzieła.
"Twój dziennik" jest na swój sposób pozostawiony do własnej ingerencji osoby, w której ręce trafi książka, a właściwie kalendarz. Tak, dobrze widzicie- KALENDARZ. Jednak nie jest on taki jakby nazwa na to wskazywała. Wyróżnia się pod każdym względem. Między innymi tym, że literatka przed każdym miesiącem zasypuje nas radą życiową, a każdy dzień urozmaica o motywujące myśli- żadna z nich się nie powtarza, dzięki temu czujemy się wyjątkowo. 
Publikacja spełnia formę osobistego dziennka, notatnika, a zarazem oryginalnego kalendarza. Może być inspiracją, a zarazem otwartą kartą gotową na działania czytelnika. Zachęca nas do patrzenia na życie z pozytywną myślą. 
Nie jest to jednak dziennik, jakich ostatnio pełno na rynku, gdzie autor w pewien sposób narzuca działanie czytelnikowi. Regina Brett pozostawia swoim odbiorcom wolną rękę i pole do działania. Co więcej kalendarz może nam posłużyć przez parę dobrych lat, gdyż przy datach nie ma określonego dnia tygodnia. Okładka i obicie kalendarza jest o tyle wygodnie dobrane, że możemy go mieć przy sobie codziennie, dzięki usztywnieniu miękkich okładek jest odporna na zniszczenia, co powoduje jej długotrwałość w działaniu. Dużo wolnego miejsca na kartkach pozwala nam na swobodne notatki, przez co dziennik może być przystankiem w zabieganym dniu oraz tchnięcia w każdy moment (nawet ten zły) pozytywnej energii jaką dawkuje nam autorka.
Książka może służyć nam w codziennym przemierzaniu życia lub też może spełniać rolę niezwykle udanego prezentu dla bliskiej osoby. Jednym słowem: dla każdego, jednak sądzę, że szata graficzna i jej różowy kolor przypadnie do gustu kobietom i przy tym niestety dyskwalifikuje mężczyzn, mimo to nie uważam tego za wadę. Jednym słowem: Regina Brett nigdy nie zawodzi i ta książka nie stanowi wyjątku :)

OCENA: 10/10

Możliwość przygody z książką umożliwiła uprzejmość wydawnictwa Insignis oraz AIM Media.


5 komentarzy:

 1. Uwielbiam teksty Reginy Brett, większość z nich idealnie do mnie trafia. ;) Z wielką radością kupiłabym ten kalendarz, gdyby nie fakt, że mam już jeden na nadchodzący rok i nie chcę sprawiać sobie kolejnego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic straconego, bo to kalendarz uniwersalny- może Ci równie dobrze służyć za dwa, trzy lub cztery lata :D!

   Usuń
 2. Siostra go ma, świetny. I fajnie, że można go wykorzystać w dowolnym roku w ciągu kilku kolejnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie- jeden z największych atutów :)

   Usuń
 3. Jestem zachwycona tym kalendarzem.

  OdpowiedzUsuń

Zależy mi na Twojej opinii, ale proszę nie zostawiaj komentarzy typu ''Nie dla mnie'' lub ''Brzmi ciekawie''- wysil się trochę i doceń moją pracę. Zostaw adres swojego bloga, a na pewno zajrzę, jednak nie zostawiaj tu samych zaproszeń. Obraźliwe komentarze będą usuwane. Anonimie- podpisz się!