czwartek, 28 sierpnia 2014

PREMIERA DZIELNICY OBIECANEJ!


Już wczoraj odbyła się premiera pierwszej polskiej powieści w Uniwersum Metro 2033! Nareszcie! Jest sygnał z Krakowa! W końcu mamy dowód na to, że także i w Polsce żyją niedobitki po nuklearnej zagładzie… Z nieukrywaną dumą – wraz ze znakomitym autorem, Pawłem Majką – oddajemy w Wasze ręce pierwszą polską powieść w Uniwersum Metro 2033. Czekanie naprawdę się opłaciło. Witajcie w Polsce, w roku 2033…

(Dmitry Glukhovsky, autor bestsellerów Metro 2033 i Metro 2034
twórca międzynarodowego projektu Uniwersum Metro 2033)

,,Dwie dekady po Pożodze, globalnej zagładzie atomowej. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy jak dawniej.
Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud.
Zdradzeni i zmuszeni do ucieczki mieszkańcy Nowej Huty wyruszają na poszukiwanie mitycznego raju – Kombinatu. Nie wiedzą jeszcze, że z niedostępnego dla nich centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która odmieni znany im świat.
Jednak to śmiertelne niebezpieczeństwo okaże się tylko tłem dla piekła, które ludzie niezmiennie gotują sobie sami nawzajem.''

Pierwszy fragment audio:
https://www.youtube.com/watch?v=c-QZdjDda3E

Drugi fragment audio:
https://www.youtube.com/watch?v=MjsChlfNvAQ


Osobiście nie mogę się doczekać kiedy trafi w moje ręce. Ciekawi mnie jak na tle pozostałych książek z tej serii wypadł nasz rodzimy autor. A jakie jest Wasze nastawienie? 

2 komentarze:

  1. Jakoś nie ciągnie mnie do tej serii, te globalne zniszczenia są nie w moim guście czytelniczym jak na razie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na początku też nie mogłam się przekonać, jednak mój chłopak mocno mnie na to nakręcił i teraz nie mogę się oderwać od całej serii :)

      Usuń

Zależy mi na Twojej opinii, ale proszę nie zostawiaj komentarzy typu ''Nie dla mnie'' lub ''Brzmi ciekawie''- wysil się trochę i doceń moją pracę. Zostaw adres swojego bloga, a na pewno zajrzę, jednak nie zostawiaj tu samych zaproszeń. Obraźliwe komentarze będą usuwane. Anonimie- podpisz się!