czwartek, 12 września 2013

English matters- nauka językaDla każdego człowieka uczącego się w XXI wieki jednym z najważniejszych priorytetów jest nauka języków. Szczególnie stawiamy na angielski. Dlaczego? Jest to język uniwersalny- każdy go zna, więc bez problemu porozumie się z kimś za granicą. Wielkim utrudnieniem jest nieznajomość tego języka, choćby w podstawie. Właśnie dla takich osób powstają czasopisma, które mają na celu naukę angielskiego w przyjemny sposób- poprzez ciekawe artykuły i dość zrozumiałe słownictwo.
Bardzo zależy mi na doszlifowaniu mojej znajomości angielskiego, więc bez zastanowienia sięgnęłam po "English matters". Drugim powodem dla jakiego sięgnęłam po ten magazyn był zachęcający artykuł na temat Jennifer Lawrence, która grała w "Igrzyskach śmierci". Jedynym minusem jaki posiada te czasopismo jest dość wysoka cena oraz to, że jest to dwumiesięcznik.
Zacznijmy od początku. Artykuły czytałam z zapartym tchem i nawet średnia znajomość angielskiego nie przeszkodziła mi w rozumieniu tekstu, gdyż trudniejsze słówka znajdują się w słowniczku na dole strony. Myślę, że jest to idealny wybór dla tych, którzy poszukują przyjemnego sposobu na naukę oraz są rządni nowych i ciekawych informacji. Miłośnicy kultury brytyjskiej z pewnością już dawno zapoznali się z tym numerem. Niektórzy wolą czerpać informacje z nudnych podręczników, wypełnionych sztywnymi schematami, jednak ja wolę sięgnąć po magazyny, które zawierają ciekawe artykuły z historii, kultury czy też życia codziennego. Dodatkowym udogodnieniem są dołączone do niektórych tekstów nagrania MP3.
Co jeszcze? Zwolennicy mody również znajdą coś dla siebie w artykule poświęconym Jasperowi Conranowi- brytyjskim projektancie mody. Szerokie pasmo ciekawych tekstów zawiera wszystko czego młody człowiek potrzebuje- począwszy od świata filmu, przez podróże, aż po historię. Czas spędzony na czytaniu uważam za naprawdę miły i subtelny. Nigdy nie sądziłam, że nauka może być przyswajana w tak przyjemny sposób!
Każdy numer jest podzielony na siedem kategorii: aktualne informacje, tematyka społeczna, kultura, ochrona środowisko, hobby, podróże, słownictwo. Sporo tego, prawda? Dlatego też uważam, że jest to idealne czasopismo dla każdego. A może nie jesteście zwolennikami angielskiego, ale ciekawią Was inne języki? Nie ma problemu! Wydawnictwo colorful proponuje również naukę takich języków jak: niemiecki, hiszpański, francuski oraz rosyjski. Ba! Nawet dla biznesmenów coś się znajdzie, między innymi: Businnes English. Ja zamierzam być wierną czytelniczką tego magazynu. A jakie jest Wasze zdanie?

Ocena: 9/10

Za egzemplarz dziękuję wydawcy- Colorful media.

3 komentarze:

 1. English matters jest świetne, trzyma poziom ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie jest naprawdę warte polecenia :)

   Usuń
 2. Kiedyś przeglądałam ten magazyn i rzeczywiście mnie zainteresował i zaskoczył wysokim poziomem.

  OdpowiedzUsuń

Zależy mi na Twojej opinii, ale proszę nie zostawiaj komentarzy typu ''Nie dla mnie'' lub ''Brzmi ciekawie''- wysil się trochę i doceń moją pracę. Zostaw adres swojego bloga, a na pewno zajrzę, jednak nie zostawiaj tu samych zaproszeń. Obraźliwe komentarze będą usuwane. Anonimie- podpisz się!