czwartek, 25 kwietnia 2013

Metro Uniwersum


Kilka dni temu otrzymałam maila, który bardzo mnie ucieszył. Chodziło o ,,Metro Uniwersum'', które ma swoją premierę już 8 maja! Oto co było w załącznikach:


News 1:
Zapraszamy do wysłuchania pierwszego fragmentu „Korzeni niebios” – nowej powieści w ramach projektu Uniwersum Metra 2033.
Już dziś  prezentujemy pierwszy fragment książki Tullia Avoleda „Korzenie niebios” –w znakomitej interpretacji Krzysztofa Banaszyka. Poznacie żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej, którzy tworzą drużynę mającą chronić ojca Johna Danielsa, ostatniego członkiem Kongregacji Nauki i Wiary, wyruszającego w pełną niebezpieczeństw misję. Zachęcamy do wysłuchania fragmentu.
Wydawnictwo Insignis z wielką radością informuje, że już 8 maja odda w ręce Czytelników nową powieść w serii Uniwersum Metra 2033 zatytułowaną „Korzenie niebios”. Zarówno dla nas, jak i całego projektu jest to moment przełomowy, ponieważ pierwszy raz wychodzimy z opowieścią  poza teren Rosji i poza tunele podziemnych kolejek. Akcja książki przenosi Czytelników do skutych nuklearną zimą, tak niegdyś słonecznych Włoch. Po Wielkiej Zagładzie życie  toczy się tam m.in. w katakumbach zbudowanych przez pierwszych chrześcijan.
„Korzenie niebios” napisał Tullio Avoledo, znany i ceniony we Włoszech autor kilkunastu powieści. Jego korespondencja z Arthurem C. Clarkiem, dotycząca zdolności do powielania ludzkiej świadomości i zapisywania jej na komputerowych nośnikach informacji, stała się podstawą debiutanckiej powieści Tullia „L’elenco telefonico di Atlantide” (2003), która przyniosła mu spektakularny sukces zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Otrzymał za nią nagrodę Fort Village Montblanc dla najlepszego debiutanta roku. Czwarta książka Tullia, „Tre sono le cose misteriose”, w 2006 roku została uhonorowana prestiżową nagrodę Grinzane.
W jednym z wywiadów mówi: „Uniwersum Metra 2033 uważam za najmocniejszy i najbardziej interesujący projekt SF, jaki kiedykolwiek powstał. To wspaniale, że moja powieść ukaże się w Polsce – cieszę się z tego tym bardziej, że dziełem, jakie wywarło na mnie, pisarza, największy wpływ, było »Solaris« Stanisława Lema. Oczywiście myślałem o tej książce, wprowadzając do »Korzeni niebios« postać Alessii. Uważam, że »Solaris« to absolutnie niesamowita powieść i wciąż potrafię zacytować z pamięci jej znakomite zakończenie”.
 „Korzenie niebios” są również wyjątkową pozycją w ramach projektu Uniwersum Metra 2033, ponieważ oprócz postapokaliptycznej rzeczywistości Włoch koncentruje się na Kościele katolickim i jego kondycji po Wielkiej Zagładzie.
Tradycyjnie na stronie www.metro2033.pl w związku z prezentacją fragmentów książki, będzie można wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są oryginalne kubki z logo Uniwersum Metra 2033.


News 2:

Najintensywniej przeżyte pięć minut historii ludzkości.
Przeczytaj opowieść kapitana Duranda – jednego z głównych bohaterów Korzeni niebios – o dniu, w którym świat się skończył. Był wtedy w Kaplicy Sykstyńskiej… I Bóg spadł obok niego, a Adam cudem pozostał na nienaruszonej konstrukcji sklepienia.
Prezentujemy drugi fragment Korzeni niebios – najnowszej powieści z serii Uniwersum Metra 2033. Premiera w księgarniach już 8 maja. Jest to książka pod wieloma względami przełomowa – wszak napisał ją Włoch, autor z innego niż dotychczasowi twórcy Uniwersum kręgu kulturowego, dotyka też ważnych problemów wiary oraz moralności w ekstremalnych sytuacjach. Inaczej niż w dotychczasowych tytułach serii, bardziej zostały wyeksponowane wątki paranormalne i fantastyczne.
Polskie wydanie książki zostało wzbogacone o ilustracje rosyjskiego rysownika Aleksandra Kulikova. Dwie z nich prezentujemy Wam już dziś.
Zapraszamy do wysłuchania fragmentu w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.



Tak więc z niecierpliwością czekam na egzemplarz recenzyjny :) Nie mogę się doczekać a Wy?

środa, 24 kwietnia 2013

,,Dotyk Julii'' Tahereh Mafi


Autor: Tahereh Mafi
Tytuł: ,,Dotyk Julii''
Wydawnictwo: Otwarte

Na świeżo po lekturze siedzę z szeroko otwartą buzią i nie mogę podnieść mojej szczęki z ziemi. Dlaczego? Nie, wcale nie dlatego, że książka trafiła od tego momentu na półkę moich najlepszych książek. Może byłoby tak gdybym skończyła czytać ją po pierwszej połowie. Potem po prostu akcja zgasła.. tak jakby autorka chciała po prostu ''odpękać'' co staje się bardzo widoczne dla czytelnika, bynajmniej dla mnie. No ale może zacznijmy od początku.
Julia, młoda wyobcowana dziewczyna. Zamknięta w czterech ścianach przez jej niecodzienny problem. Trafiła do ośrodka dla psychicznie chorych z powodu zabójstwa małego chłopca.. Zdradzona przez wszystkich, nawet najbliższych. Julia spędziła 263 dni w zamknięciu. Nie pamięta jak to jest z kimś rozmawiać. Zapomniała ludzkiej mowy, poszczególnych słów. Nie dotknęła nikogo, nie odważyłaby się. Nie po tym co się stało. Gdy nagle przyprowadzają jej współwięźnia..
Wyobraźcie sobie jak to jest nie móc nikogo dotknąć? Nie czuć pod opuszkami palców aksamitu czyjejś skóry. Żyć w wyobcowaniu przez większość swojego życia. Nie wiedzieć jak czuje się przytulana osoba. Nie wiedzieć jak to jest być kochaną. Wyobraźcie sobie, że wasz dotyk rani jak miliony ostrzy wbitych w ramię. Że wasz dotyk zabija. Julia nie musi sobie tego wyobrażać, ma to na co dzień.

"Spędziłam w zamknięciu już 264 dni. Towarzystwa dotrzymują mi tylko (...) liczby w mojej głowie.
1 okno. 4 ściany. 1,5 metra kwadratowego powierzchni.(...)
Minęło 6336 godzin, odkąd dotknęłam innej ludzkiej istoty."


Okładka jest fenomenalna. Przykuwa uwagę potencjalnego czytelnika. Plus dla książki. Od dłuższego czasu chciałam po nią sięgnąć, gdyż słyszałam o niej wiele pochlebnych opinii. Z tupaniem nóg i pocieraniem rąk nie mogłam doczekać się chwili, gdy chwycę ją w rękę. Po długim oczekiwaniu wreszcie trafiła na moją półkę. Nie czekałam ani chwili i od razu zaczęłam czytać. Pierwszą połowę pochłonęłam w jedną noc. Przez cały następny dzień ciągle o niej myślałam i w wyobraźni tworzyłam przeróżne scenariusze dalszej części. Kolejne strony wydawały mi się niedokończone. Czułam ogromny niedosyt. Akcja owszem była. Ale potoczyła się tak szybko, że nawet nie zorientowałam się, kiedy się skończyła. Przewracając ostatnią kartkę byłam w ogromnym szoku. Byłam smutna, że moja wspaniała przygoda z tymi bohaterami skończyła się niestety już w połowie.. Niestety nie można mieć wszystkiego. Mimo doskonale zapowiadającego się początku, końcówka nie powalała. Przez co książka traci w moich oczach. Sam pomysł na książkę jest intrygujący i zachęcający do czytania. Minusem powieści jest zbyt szybko rozgrywająca się akcja, której osobiście poświęciłabym najwięcej czasu. ,,Dotyk Julii'' sprawił, iż spojrzałam na moje życie z innej perspektywy. Pomyślałam o ludziach dla których rzeczy, które są dla nas czymś zwykłym i naturalnym, są czymś za co oddaliby bez zastanowienia każdą chwilę swojego życia, każdą cenę. 

Ocena: 6/10

Książka przeczytana w ramach wyzwań:

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjMzgybzZY5bfy_4nFbk1vNLJi-52P3yMN7uvZx4IQypXOJLPW-lirQNcjRjPhBHO9rGWC7EmQPLW7ZPLviqHq9-9PJSR8S67q0czRFElIdYlwMNtNpPcAJff5_EGfxCzZKYdLmW78eg1aK/s200/czytam-fantastyk%25C4%2599+-1.png
 

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Stosik wiosenny

 

1.,,Gwiazda anioła'' Jennifer Murgia ( wydawnictwo Amber)
2.,,Wieczni wygnańcy'' Cynthia L. Smith ( wydawnictwo Amber)
3.,,Gildia magów'' Trudi Cannan ( pożyczone od kolegi )
4. ,,Siedem promieni'' Jessica Bendinger ( wydawnictwo Amber)
5.,,Dotyk Julii'' Tahereh Mafi ( wydawnictwo Otwarte)

Powyższy stosik zawiera głównie tematykę fantasty, którą lubię najbardziej. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie dojdą do mnie inne zapowiedziane książki ,na które czekam już jakiś czas..:)


+Oczywiście moje czytanie nie obeszłoby się bez słodkości..:> Bardzo polecam Latte od Mokate, palce lizać! Do tego kilka własnoręcznie zrobionych zakładek, które bardzo się przydają.

PS: Jutro recenzja ,,Dotyk Julii'' , która miała być dziś, ale z racji wolnego internetu będzie to możliwe dopiero jutro.

wtorek, 16 kwietnia 2013

Top 10: ulubione gwiazdy kina





 


 
Top 10 to akcja, dzięki której raz w tygodniu na blogu
Pojawiają się różnego rodzaju rankingi,
Dzięki którym czytelnicy mogą bliżej poznać blogera,
Jego zainteresowania i gusta.
Jeżeli chcesz dołączyć do akcji- w każdy piątek
Wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na.. Dziesięć ulubionych gwiazd kina!

Kocham  wszelką formę kultury. Począwszy od książek poprzez filmy, seriale, teatr kończąc na filmach. O nich właśnie dziś będzie mowa, a dokładniej przedstawię listę 10 ulubionych gwiazd kina.  
     1. Audrey Hepburn (,, Śniadanie u Tiffany’ego’’)
 Audrey Hepburn I
     2. Johnny Depp (,,Piraci z Karaibów’’) 
 
     3. Helena Bonham Carter (,,Alicja w Krainie Czarów’’)
 Helena Bonham Carter
     4. Jim Carrey (,,Maska’’) 
 Jim Carrey
     5. Morgan Freeman (,,Siedem’’) 
 Morgan Freeman I
     6. Dakota Fanning (,,Now is Good’’)  
 Dakota Fanning
7. Antoni Pawlicki (,,Czas Honoru'')
Antoni Pawlicki
8. Cam Gigandet (,,Nienarodzony’’)
 Cam Gigandet
 9. Ashton Kutcher (,,Efekt Motyla’’)
 Ashton Kutcher
 10. Brad Pitt (,, Bękarty wojny’’)
Brad Pitt



Tak przedstawia się moja lista :). Czy lubicie któregoś z tych aktorów? Jak wygląda Wasza lista?

niedziela, 14 kwietnia 2013

,,Jutro'' John Marsden

Autor: John Marsden
Tytuł: ,,Jutro''
Wydawnictwo: znak

Największą ostrożność trzeba zachowywać sięgając po książki z półki ''młodzieżowe''. W dobie ,,Zmierzchu'' 3/4 znajdujących się tam książek opisuje świat wampirów, wilkołaków lub inny pseudo-romansów. Przeglądając te wszystkie egzemplarze zastanawia mnie jedno: gdzie podziała się tak wspaniała i ceniona oryginalność? Do pewnego czasu wydawało mi się to najważniejsze dla pisarza. Jak bardzo się myliłam! Dla pisarzy tego wieku liczy się ilość sprzedanych egzemplarzy- a co za tym idzie, wspaniale tandetna historia, różniąca się imionami bohaterów, ale z oklepanej tematyki tak trudno przecież zrezygnować. Na szczęście są jeszcze autorzy wyróżniający się spośród tych wszystkich prawie identycznych opowieści. Jednym z takich ludzi jest według mnie John Marsden. Można? Można! Rezygnując z wampirów i innych wymysłów wyobraźni, pisarz przedstawia nam świat spowiły wojną- zimną, mrożącą krew w żyłach. Ku zdziwieniu akcja rozgrywa się w bliskich nam czasach. Główną bohaterką jest Ellie, lecz poza nią jedną Mardsen podsuwa nam jeszcze siedem innych osób- sympatyczną Corrie oraz jej chłopaka Kevina, wrażliwą Fi, przebojowego Homera, nieśmiałego Lee, wytrwałą Robyn i komputerowego geniusza Chrisa. Tworzą grupkę przyjaciół ze szkoły, którzy pewnego słonecznego weekendu wybierają się na wycieczkę w góry, gdzie są zupełnie odcięci od świata i całej cywilizacji. Co za tym idzie, nie wiedzą co się w świecie dzieje.  Szczęśliwi po udanej wyprawie wracają do swoich domów. Ale po chwili okazuje się, że nic nie jest takie jak powinno..Ich dom okazuje się nie być tym czym kiedyś, miasto zamieniło się z piekło na ziemi. Nagle otaczają ich pustki, martwe zwierzęta, a wszyscy znajomi i ich rodziny jakby rozpłynęli się w powietrzu. Przed nastolatkami stoi wielkie wyzwanie, nagle muszą porzucić wszystkie swoje przyzwyczajenia i sytuacja zmusza ich do zachowywania się jak żołnierze. Czytając książkę zauważamy diametralną zmianę bohaterów, dzięki czemu zyskuje na realności wydarzeń. Co do minusów tej książki to z pewnością wymieniłabym tu osobowość głównej bohaterki, która niestety bardzo mnie denerwowała. Niestety jak przystało na schematy Ellie czasem jest po prostu głupiutką nastolatką. Na szczęście tylko czasem i przez większość powieści dziewczyną da się znieść. 

,,Okazało się, że naszego świata już nie ma.
Że nie ma już żadnych zasad.
A jutro musimy stworzyć własne.''

Historia zaimponowała mi swoją oryginalnością, gdyż jest to pierwsza powieść tego typu jaką miałam okazję czytać. Świat jest pokazywany oczami młodej dziewczyny, zwyczajnej nastolatki, która tak jak my wszyscy prowadzi normalny tryb życia. Gdy nagle musi stawić czoła takim trudnościom. Ciekawi mnie co młodzi ludzie wychowani w dobie internetu, laptopów, telefonów komórkowych zrobiliby w takiej sytuacji. Wojna- wydaje nam się to tak odległy temat o którym uczymy się jedynie na historii- a co za tym idzie jest to dla nas przeszłość, coś co było i co nigdy nam się nie przytrafi. Z obrazem wojny spotykamy się jedynie na ekranie telewizora w odległości fotela lub kanapy.
Powieść polecam wszystkim młodym osobom, które nie wyobrażają sobie życia bez aktualnej cywilizacji oraz tym którzy po prostu szukają ciekawej książki, którą czyta się w przyjemny sposób. Moją przygodę z książką uważam za udaną i z chęcią sięgnęłam po następne części serii- gdyż jest ich aż siedem. Niestety w tej sytuacji sprawdza się myśl ,,Co za dużo to niezdrowo''- ale o tym innym razem. Pierwsza część jak najbardziej wstrząsa czytelnikiem i zachęca do dalszego czytania.

Ocena: 8/10

Książka przeczytana w ramach wyzwania:
 

sobota, 6 kwietnia 2013

Liebster Blog Award






Właśnie dowiedziałam się, że zostałam nominowana do Liebster Awards przez autorki bloga: http://niezapomniany-czas-czyli-o-ksiazkach.blogspot.com. Dziękuję Tali i Owcy! :) Poniższe informacje pochodzą z wyżej wymienionego bloga:

‘’Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za ,,dobrze wykonaną robotę’’. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który cię nominował.’’

Czas chyba zabrać się za odpowiedzi na pytania :)

1.Wolisz papierową ksiązkę czy ebooka?
Zdecydowanie wolę książkę w wydaniu tradycyjnym- papierowym, ponieważ kocham ten cudowny zapach jaki można poczuć po otworzeniu jakiegoś dzieła. A poza tym przy ebooku strasznie męczą mi się oczy.

2.Masz jakąś fobię?
Chyba jak każdy człowiek, owszem mam. Klaustrofobia- nienawidzę małych, ciasnych i ciemnych pomieszczeń albo jak ktoś mnie do siebie przyciska, blokując wszystkie moje ruchy. Strasznie się denerwuję jak jestem bezradna i nie mogę się ruszyć.

3.Czy masz jakąś bohaterkę/bohatera, którego podziwiasz za jakąś cechę? Jakiego?
Taką bohaterką jest według mnie Katniss Everdeen z ,,Igrzysk śmierci''. Podziwiam ją za determinację i odwagę jaką się cechuje. Poza tym uwielbiam ją za poświęcenie, te z miłości do swojej siostry- stawia szczęście kogoś kogo kocha ponad swoje- coś naprawdę godnego podziwiania.

4.Co skłoniło Ciebie do założenia bloga?
Chyba po prostu czysta pasja do książek i ciekawość ludzi.

5.Jak zaczęła się Twoja przygoda z książkami?
Przygodę z książkami zawdzięczam mojej mamie, bo to ona wszczepiła we mnie tą miłość, którą z czasem sama zaczęłam pielęgnować. Nałogowo zaczęłam czytać po spotkaniu z ,,Harrym Potterem'', którego pochłonęłam w niecałe dwa tygodnie.

6.Czy marzysz o napisaniu książki?
W zakątkach mojej szafki można znaleźć jakieś bazgrołki, które wyszły spod mojego pióra, ale nie jestem jednak pewna czy nadawałyby się do wyjścia na światło dzienne.

7.Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?
Zdecydowanie wiosna- której niestety teraz brakuje..

8.Twoja ulubiona piosenka?
Zależy od dnia, na dzień dzisiejszy jest to Marilyn Manson- Sweet Dreams

9.Masz 3 życzenia na co je wykorzystujesz?
Pierwsze, aby wszyscy których kocham żyli wiecznie.
Drugie, zero trosk i zmartwień- po prostu szczęście dla mnie i bliskich
Trzecie, mieć więcej życzeń :)

10.Ulubiony film?
,,Zielona mila''

11.Najmilsze wspomnienie?
Mój chłopak czekający na mnie z kwiatami bez okazji :)

Nominuję:

Moje pytania: 
1. Jaka jest Twoja ulubiona książka i dlaczego?
2. Możesz cofnąć się do jednego dnia swojego życia i przeżyć go jeszcze raz. Jaki byłby to dzień? 
3. Czy jest coś dlaczego chciałabyś cofnąć czas?
4. Jeśli miałabyś być wybraną postacią z książki, kim byś była?
5. Najśmieszniejsza rzecz jaka Ci się przytrafiła?
6. Wyobraź sobie, że możesz zatrzymać świat na całe 24h, co podczas tego czasu byś zrobiła?
7. Kierujesz się na bezludną wyspę. Możesz zabrać jedną książkę, jaką wybierzesz?
8. W świecie jakiej książki chciałabyś się znaleźć?
9. Jesteś stwórcą planety. Jak ona by wyglądała?
10. Z jakim zwierzęciem się identyfikujesz? 
11. Masz do oddania jeden strzał, za który nigdy nie poniesiesz odpowiedzialności. Czy zdecydowałabyś się na niego?

Jeszcze raz bardzo dziękuję za nominację! To dla mnie ogromna przyjemność móc odpowiadać na takie pytania. Oderwać się na chwilę i powymyślać jakieś odpowiedzi. Tak więc zapraszam do zabawy :)


czwartek, 4 kwietnia 2013

,,Oskar i Pani Róża'' Eric- Emmanuel Schmitt





Autor:  Eric-Emmanuel Schmitt
Tytuł: ,,Oskar i Pani Róża''
Wydawnictwo:  Znak

Niech każdy kto nie miał styczności z ,, Oskarem i Panią Różą’’ podniesie rękę wysoko ku górze. Tych rąk jest niewiele, prawda?  Zwolennicy ,,Małego Księcia'' Antoine de Saint-Exupéry'ego z pewnością już dawno chwycili po lekturę, gdyż obie te powieści napisane są w prosty, aczkolwiek pouczający i poruszający sposób.
 Autor serwuje nam sporą dawkę uczuć w kilkudziesięciu stronach- zaledwie 70.  Powieść opowiada o śmierci- trudnej, niewytłumaczalnej i niesprawiedliwej, czyli dotyczącej dziecka. Małego bezbronnego chłopca- Oskara, który w ostatnich dniach swojego życia poznaje Panią Różę, starszą osobę, która w przeszłości była zapaśniczką. Kobieta pomaga oswoić się ze śmiercią chłopca, jego rodzicom i samemu Oskarowi, któremu poleca pisać codziennie list do Boga. Chłopiec przeżywa metaforyczne 10 lat w ciągu jednego dnia.
Dzięki książce patrzymy na świat przez pryzmat małego Oskara, który cieszy się każdą najmniejszą chwilą, gdyż ma ich tak niewiele. Na naszych oczach poznaje Boga, którego traktuje raczej jak starego kumpla, a nie jak Boga Ojca Najwyższego.

„Szanowny Panie Boże,
 Na imię mi Oskar, mam dziesięć lat, podpaliłem psa, kota,
 mieszkanie (zdaje się nawet, że upiekłem złote rybki) i to jest
 pierwszy list, który do Ciebie wysyłam, bo jak dotąd, z powodu
 nauki, nie miałem czasu..’’

Myślę, że każdy z nas- ludzi, boi się śmierci. Dlatego tak trudno jest nam patrzeć na śmierć małego dziecka, które przecież ma przed sobą całe życie- teoretycznie. Powieść pozwala nabrać dystansu do takich sytuacji i pogodzić się z tym, że to przecież nic złego.
Książkę bezwarunkowo polecam każdemu. Osobiście sięgam po nią w chwilach słabości, aby mały Oskar dodał mi sił i uświadomił mi, że życie to cudowny dar. Paradoksalnie powieść dodaje mi otuchy, gdyż dostrzegam wartość każdej najmniejszej rzeczy i świadomość znikomości i kruchości życia, której nie dostrzegamy. Czasem poprzez zwykłe zabieganie, ale zazwyczaj udajemy, że ‘’nas to po prostu nie dotyczy’’. Lecz jesteśmy tylko ludźmi, a zwykli ludzie tak już mają- umierają, gdy skończy się ich życiowa ścieżka.
Apeluję: bezkonkurencyjnie wzruszająca powieść, przy której nie obejdzie się bez łez, więc musimy zaopatrzyć się z chusteczki. Chociaż jednocześnie ostrzegam.. Po przeczytaniu nic nie będzie już takie samo.

Ocena: 10/10


Ps: Aktualnie czekam z niecierpliwością na ,, Moją Tulipankę’’ od wydawnictwa StudioEmka, zapowiada się dość ciekawie. Czy ktoś z Was miał już styczność z tą książką? Co o niej sądzicie? Gdy tylko książka zawita u mnie w domu od razu podzielę się swoją opinią :)

wtorek, 2 kwietnia 2013

,,Szeptem'' Becca Fitzpatrick

Autor: Becca Fitzpatrick
Tytuł: ,,Szeptem''
Wydawnictwo: Otwarte

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce ta oto książka. Przez pewien okres było o niej bardzo głośno i uznałam, że jest to następna historia typu ,,Zmierzch'', który chyba każdy z nas już zna bardzo dobrze. Ku mojemu zdziwieniu, jakże się myliłam! Becca Fitzpatrick to amerykańska pisarka, która zasłynęła właśnie serią bestsellerowych książek : ,,Szeptem''.
Czasem trafia się miłość nie z tego świata.. Miłość, która wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń. Patch jest wyjątkowo przystojny i tajemniczy. Zaś Nora ( jak można się domyślić) jest zwykłą, 16-letnią nastolatką. Ale czy aby na pewno? Tuż po poznaniu chłopaka zaczynają dziać się w jej życiu dziwne rzeczy. Wręcz niewytłumaczalne. Chyba że.. Chyba, że zna się świat upadłych aniołów. Wraz z kolejnymi rozdziałami, na dziewczynę czyhają nowe wyzwania, którym musi stawić czoła. 
Historia momentami wydaje się trochę zbyt przereklamowana. Ponieważ już od jakiegoś czasu nastała moda na wszelkie wilkołaki, wampiry, anioły i demony. Ale czego poszukuje fan fantastyki? Właśnie takich rzeczy! Autorzy dobrze natrafili na moment kiedy takie historie są wyczekiwane i naprawdę dobrze opłacalne. 
Jako, że ja jestem wielką zwolenniczką wszelkiej literatury fantasty, książka urzekła mnie swoją historią.
Jakby tego wszystkiego było mało, graficy naprawdę się postarali. Okładka, aż kusi aby wziąć ją do ręki.
Nad lekturą spędziłam dokładnie dwa dni. Nie mogłam się od niej oderwać, gdyż wciąga do reszty! Poświęcałam jej każdą wolną chwilę, nawet w podróży :). 
Książkę polecam wszystkich zagorzałym fanom fantastyki i romansów nie z tego świata. Według mnie naprawdę warta zachodu jaki powstał wokół niej.

Ocena: 9/10


Święta spędzam w łóżku, gdyż jestem chora. Jak to ja.. Ale za to mam czas na nadrabianie zaległości książkowych. Tak wygląda mój niezbędnik grypowy( brakuje tylko książki :)):


Ps: Książka przeczytana w ramach wyzwań : 

Wyzwanie- Czytam Fantastykę




Wyzwanie- Paranormal Romance

poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Stosiki lutowo-marcowe



1. ,,Listy miłosne''- autorzy różni ( akcja ,,Tania Książka'')
2..,,W pościeli''- Ian McEwan ( akcja ,,Tania Książka'')
3.,,Historia amuletu''- Edith Nesbit ( znalezione u Babci)
4.,,Trzy metry nad niebem''-  Frederico Moccia ( Empik)
4.,,Saga księżycowa''- Marissa Meyer ( Empik)
5.,,Emma i ja''- Elizabeth Flock ( akcja ,,Tania Książka'')


W ten stosik wyposażyłam się w Biedronce, gdyż od jakiegoś czasu powstała tam tzw.,,Półka książek''. Swoją drogą, można tam natrafić na bardzo dobre okazje :)!

1.,,Bez mojej zgody''- Jodi Picoult
2. ,,Ognista''- Sophie Jordan
3.,, Być jak..Adele''- Caroline Sanderson


Stosik pożyczony od koleżanki. Całość tworzy ,,Trylogię czasu'' K. Gier. 
Naprawdę gorąco polecam te książki, ponieważ bardzo, bardzo wciągają! Ale recenzja niebawem.
W kolejności:
1.,,Czerwień Rubinu''
2.,,Błękit Szafiru''
3.,,Zieleń Szmaragdu''